Vzhledem k faktu, že keramika je poměrně novým materiálem užívaným při výrobě šperků (oproti tradičním materiálům jako je ocel, stříbro či zlato), dozvíte se v této sekci základní informace o materiálech, ze kterých jsou šperky CERAFI vyrobeny. Můžete si tak být jisti zbožím, které kupujete:

Kvalita šperků CERAFI je zaručena unikátním a patentovaným výrobním procesem, při kterém ze směsi oxidů přírodních minerálů (hlavní složky 94,35% Oxid Zirkoničitý a 4,25% Oxid Yttritý) a barevných pigmentů, vzniká po zahřátí na teplotu až 2715°C a následném vysokotlakém lisování materiál, který je svou tvrdostí blízký přírodním diamantům. Tato hi-tech keramika se vyznačuje několika vlastnostmi, které jí předurčují stát se dokonalým materiálem ve šperkařském odvětví – je odolná proti poškrábání a ztrátě lesku, barvy nevybledávají a jsou stálé, materiál je lehký, odolný vůči chemickým látkám a je hypoalergení.

Je naší povinností zákazníky upozornit, že vzhledem ke specifickým vlastnostem materiálu není možné u prstenů z řady CERAFI upravovat velikosti (jako například do určité míry u zlatých šperků), nicméně tato „nevýhoda“ je do značné míry kompenzována zlomkovou cenou oproti šperkům ze zlata.

Vzhledem k výše uvedeným materiálovým vlastnostem Vás tak šperky CERAFI budou těšit svojí stálou krásou a leskem po dlouhou dobu. Jako garance kvality a originality šperků CERAFI je každý jednotlivý kus opatřen laserovým popisem loga značky (u šperků kombinovaných se stříbrem pak CERAFI 925).

;