Malíček - projekt Dobrovolnictví v Dětském centru Krč při FTN Praha 4 

Cíle projektu

„Jsou totiž chvíle v životě, kdy každý potřebuje cítit, že ho má někdo rád, kdy se potřebuje schovat k někomu do náruče a cítit se v bezpečí. A proto jsem tu já. Budu se snažit Ti co nejvíce vyhovět a dát Ti všechnu lásku a něhu, co nosím v srdci, abys ji jednou mohl Ty předat dalšímu…“ – Tento citát z deníčku malého Matouše nejlépe vystihuje podstatu projektu Dobrovolnictví, který je od roku 2005 realizován v Dětském centru (dříve Kojenecký ústav) v Praze 4- Krči.

• Projekt je postaven na principu pravidelného docházení vyškolených dobrovolníků do tohoto ústavu.

• Nyní je v projektu zapojeno 80 dobrovolníků, kteří takto spolupečují o 80 dětí.

• Dobrovolníci si s dětmi hrají, ať již uvnitř či v zahradě KÚ, chovají je, mazlí se s nimi, pomáhají jim učit se chodit, rozvíjejí jejich motorické schopnosti … prostě věnují se miminkům a batolatům či dětem

předškolního věku tak, jak by se jim věnovali rodiče.

• Navíc pořádají s dětmi i různé výlety do přírody a za zvířátky, vedou jim osobní deníčky o jejich „pokrocích“ jako jsou první krůčky nebo první zoubky… Toto vše by bez jejich pomoci nebylo možné a děti by byly o tyto aktivity I cenné záznamy o jedinečnosti svého dětství ochuzeny.

• Projekt je realizován ve spolupráci s o.s. Malíček (www.osmalicek.cz)

Přínos projektu

o.s. Malíček je vysoce profesionální sdružení, které dlouhodobě danou aktivitu realizuje. Díky pravidelným setkáním s dobrovolníky a individuální stimulaci se zvýší rozvoj osobnosti, emoční inteligence a citová stabilita daných děti. 

;